Сайт учителя інформатики Середа, 2025-07-23, 2:20 PM
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [3]
5 клас [0]
уроки, тести, завдання до практичної роботи
6 клас [0]
уроки, тести, завдання до практичної роботи
9 клас [1]
уроки, видеопрезентації, завдання до практичної роботи
10 клас [0]
уроки, відеопрезентації, завдання до практичної роботи
11 клас [3]
уроки, відеопрезентації, завдання до практичної роботи
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Інформатика, та майбутня професія учня

Кожна людина весь час ставить собі життєві питання: Від чого залежить моє майбутнє? Які професії актуальні? Як опанувати обраною професією? Як домогтися успішної кар'єри? Що таке професії ? Як вибрати професію? Чи потрібно вміти працювати за комп'ютером? Які професії використовують інформатику ? Що таке кар'єра? Як зарекомендувати себе хорошим фахівцем? Як не помилитися при виборі роботи?
Основне теоретичне завдання інформатики полягає питання:  що можна, а що не можна реалізувати в програмах і базах даних (теорія обчислюваності і штучний інтелект), яким чином можна вирішувати специфічні обчислювальні й інформаційні завдання з максимальною ефективністю (теорія складності обчислень), в якому вигляді слід зберігати і відновлювати інформацію специфічного виду (структури і бази даних), як програми і люди повинні взаємодіяти один з одним (призначений для користувача інтерфейс і мови програмування і подання знань) і т. п.
Незважаючи на те, що інформатика як наука з'явилася відносно недавно, її походження слід пов'язувати з роботами Лейбніца з побудови першої обчислювальної машини і розробці універсального (філософського) обчислення. Вищою нагородою за заслуги в галузі інформатики є премія Тьюрінга. «Якщо у вас хороший метаболізм, голова повна волосся і добра робота, не одружуйтеся молодим - почекайте 10 років і робіть вибір». Підслухано на Уолл - стріт.
Програміст - це фахівець, який займається розробкою програмного забезпечення (ПО) для персональних, вбудованих, промислових і інших різновидів комп'ютерів, тобто програмуванням. Це може бути як керівник великих проектів з розробки ПЗ, так і «одинак», пише код конкретної програми. Перед більшістю підприємств і організацій рано чи пізно постає питання автоматизації, і багато управлінців прагнуть використовувати досягнення сучасних інформаційних технологій, тому програміст є свого роду консультантом, який виконує посередницьку функцію між тим, чого бажає отримати керівник, і тим, що пропонує на даний момент світ високих технологій. Розрізняють системних і прикладних програмістів. Прикладний - це фахівець, який здійснює розробку і налагодження програм для вирішення різних завдань. Системний - фахівець, який займається розробкою, експлуатацією та супроводом системного програмного забезпечення.
Особисті якості: Практично щомісяця виходять нові версії програм, оновлюються характеристики обладнання, і фахівці в області інформаційних технологій повинні бути завжди в курсі цих змін. Тому здатність до самонавчання - один з головних навичок, яким повинен володіти програміст.
Володіння англійською мовою на рівні читання технічної документації є ще однією обов'язковою вимогою, що пред'являються до представників цієї професії. Для таких фахівців дуже важливо вміння працювати: в команді, над великими проектами, із засобами колективної розробки, з великими фінансовими системами ( бюджетними, банківськими, управлінського обліку). 
Майбутньому програмісту важливо навчитися думати, знаходити правильні рішення, «ворушити мізками». Інформаційні технології розвиваються дуже швидко, тому для таких фахівців необхідні навички самоосвіти, щоб після отримання основного диплома йти в ногу з часом і не втрачати кваліфікації.
Місце роботи та кар'єра: В основному в Україні потрібні програмісти - "прикладники": практично будь-яка компанія сьогодні має потребу в автоматизації свого бізнесу, в можливості працювати по внутрішньої комп'ютерної мережі і швидко обмінюватися інформацією в електронному вигляді між підрозділами і відділами, вести облік продукції, закупівель, реалізованого товару. Здатність до самонавчання - один з головних навичок, яким повинен володіти програміст. Особливим попитом на ринку праці користуються програмісти 1С - ті ж «прикладники», але адаптують вже готовий пакет програм фірми «1С» до потреб конкретного підприємства, головним чином бухгалтерії. Аналізуючи вимоги замовника, вони встановлюють програми, які полегшують розрахунки, оптимізують роботу персоналу, налагоджують документообіг.
Ще одна сфера діяльності програміста – Web-програмування: розробка, модернізація та підтримка сайтів. Ця область вимагає багатьох специфічних знань - PHP, MYSQL, XHTML, CSS, JavaScript, XML. Причому роботодавці бажають отримати професіонала «два в одному» - Web-дизайнера і Web-програміста, щоб він не тільки вирішував технічні питання (швидке завантаження сайту, робота посилань, шукача), але також займався і оформленням сайту, а іноді навіть і його інформаційним наповненням. Інформаційні технології розвиваються дуже швидко, тому для програмістів має першорядне значення володіння навичками самоосвіти, щоб після отримання основного диплома йти в ногу з часом і не втрачати кваліфікації. Практично будь-яка компанія сьогодні має потребу в автоматизації свого бізнесу, і попит на таких фахівців набагато перевищує пропозицію, отже, навіть у вчорашнього випускника є всі шанси знайти хорошу роботу.

ЛІТЕРАТУРА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ДЖЕРЕЛА:

  1. http://obrazovanie66.ru/main_prof.php?profid=350
  2. Б.Хантер. Мои ученики работают на компьютерах, М.:- Просвещение,1989г.
  3. Н.И.Шкиль. Изучение языков программирования в школе, К.: - Рад.школа, 1982 г.

 
Категорія: Мої статті | Додав: svd (2016-04-01)
Переглядів: 1591 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Сьогодні
Час не зупинити
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2025
    Створити безкоштовний сайт на uCoz