Сайт учителя інформатики Середа, 2025-07-23, 12:05 PM
Меню сайту
Категорії розділу
Інформатика [2]
Технології [2]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » 10 клас » Технології

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Вперше питання вибору майбутньої справи постає перед школярами після закінчення 9 класу. Якщо учень вирішив закінчувати школу, то в 11 класі йому доведеться остаточно вирішувати, що робити: йти на роботу, вступати до вузу чи закінчувати курси.

Проблема тут полягає в тому, що молоді люди часто самі не знають, чим би їм хотілось займатися. Батьки часто також мають туманні уявлення про сучасні професії та їхні особливості. Інколи трапляються щасливі випадки, коли особливі задатки старшокласників помічають родичі або знайомі. Буває, що дитина сама зацікавиться справою, яка пізніше стане її професією. Але все-таки найчастіше впливають на вибір майбутньої справи батьки, їх робота, інтереси і устремління. Тут можна зауважити лише таке: добре, коли молода людина йде стопами батьків, але потрібно прислухатись до думки самого юнака чи дівчини.

Технології | Переглядів: 450 | Завантажень: 0 | Додав: svd | Дата: 2016-04-21 | Коментарі (0)

Нитяна графіка, ізоніть (зображення ниткою), нитковий дизайн - це графічне зображення, особливим чином виконане нитками на картоні або іншому твердому підставі. Нитяну графіку також іноді називають ізографіка або вишивка по картону. Існує ще кілька інших назв нитяною графіки. В якості підстави ще можна використовувати оксамит (оксамитову папір) або щільний папір. Нитки можуть бути звичайні швейні, шерстяні, муліне або інші. Також можна використовувати кольорові шовкові нитки.
Термін «нитковий дизайн» (нитяна графіка або ізоніть) використовується в Росії, в англомовних країнах використовується словосполучення «embroidery on paper» - вишивка на папері або Form-A-Lines - форми з ліній, те ж саме, але по-французьки - broderie sur papier. У німецькомовних країнах - термін «pickpoints». Терміни даю, щоб краще було шукати в мережі, використовуючи і іноземні ресурси.

 

Історія ізоніті
Нитяна графіка, як вид декоративно-прикладного мистецтва, вперше з'явилася в Англії в XVII столітті. Англійські ткачі придумали особливий спосіб переплетення ниток. Вони забивали в дощечки цвяхи і в певній послідовності натягували на них нитки. В результаті виходили ажурні мереживні вироби, які використовувалися для прикраси житла. (Виникла версія, що ці роботи були свого роду ескізами для узорів на тканині).

Ізоніть сьогодні
Сучасні витратні матеріали дозволяють отримувати дуже ефектні вироби. Разом з оригінальною технікою виконання нитяної графіки, існує інший напрям ниткового дизайну - вишивка на картоні (ізоніть) тими ж прийомами (прийом заповнення кута і кола).

Інтерес до нитяної графіки то з'являвся, то зникав. Один з піків популярності був у кінці ХIХ століття. Видавалися книги з рукоділля, в яких описувався незвичайний спосіб вишивки на папері, простий і легкий, доступний дітям. У роботі використовувалися перфоровані карти (готові шаблони) і прийом заповнення кута, стьобання "хрест", "стебельчатый" (для вишивання кривих). Використовуючи мінімум засобів, будь-яка людина (а головне діти) змогла б виготовити химерні сувеніри.

Література про ізоніті
Зараз цим мистецтвом займаються у багатьох країнах світу (Англія, США, Данія, Австралія та ін.). Аналізуючи доступну інформацію в Інтернеті на термін "embroidery on paper" (було 84320 посилань), вдалося дізнатися, що по цьому виду рукоділля видається безліч книг (ціна від 20$ до 50$) у вигляді покрокових (step - by - step) інструкцій і альбомів ідей, в яких скрізь використовується тільки репродуктивний метод роботи.

Найчастіше видавані книги Еріки Фортгенс (Erica Fortgens), що перекладаються різними мовами. Вона має свою торгову марку і випускає увесь спектр матеріалів і інструментів для вишивки на папері: підкладковий килимок, трьох видів (по товщині) прокалыватели точок, фотокопії малюнків, мідні багаторазові шаблони малюнків і різний папір. У своїх роботах Эрика Фортгенс використовує додатково аплікацію елементів орігамі, бісер і метод "мокрого карбування" на папері, пропонуючи ідеї по виготовленню листівок, закладок і рамок для фотографій.

 
 

 

Технології | Переглядів: 1348 | Завантажень: 0 | Додав: svd | Дата: 2016-02-04 | Коментарі (0)

Сьогодні
Час не зупинити
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2025
    Створити безкоштовний сайт на uCoz